– SZCZEPIENIE PRZECIW HPV – CHROŃ SWOJE DZIECKO!

Z przyjemnością informujemy, że nasza przychodnia rozpoczęła program szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

Powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV jest skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat.

W roku 2023 ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w 2010 i 2011 r.

Szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Szczepienie jest bezpieczne i dobrze tolerowane, a skutki uboczne są zwykle łagodne.

Co to jest HPV? Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest powszechnym wirusem przenoszonym drogą płciową. Istnieje wiele typów wirusa HPV, z których niektóre mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak raka szyjki macicy, raka języka, rak gardła i narządów płciowych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Dlaczego warto się zaszczepić? Szczepionka przeciw HPV jest skutecznym sposobem ochrony przed zakażeniem i rozwinięciem się chorób wywołanych przez ten wirus.

Skontaktuj się z nami już dziś! Jeśli jesteś zainteresowany(a) szczepieniem przeciwko HPV lub chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z naszą przychodnią

nr telefonu: 338704980 333990999

Nie czekaj, chronić zdrowie to inwestycja w przyszłość! Zaszczep przeciw HPV już dziś i ciesz się spokojem i ochroną przed poważnymi chorobami.

Back to top